Mountain View

Klima Sağlığınızı Tehdit Etmesin

Yaz aylarının yaklaşması ve sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi klima ihtiyacını ve kullanımını arttırıyor. Klimalar yaz aylarında serinlemek için iyi bir tercih olsa da bilinçsiz kullanım dolayısıyla klimadan kaynaklanan hastalık riskleri artıyor.

 

LEJYONER HASTALIĞINA DİKKAT EDİN

Lejyoner hastalığı, akciğerin bakteriler sonucu iltihaplanması sonucunda vücut sağlığını tehdit eden bir hastalık. Bakterilerin klimaların filtrelerinde uygun ısıda ve nemde artarak çevreye yayılması ile bu hastalık yaz aylarında sağlığı tehdit ediyor. Hastalık ileri evrelerde zatürreye dönüşebiliyor ve ölüm tehlikesini ortaya çıkartıyor.

lejyoner hastalığı

HASTALIKTAN KORUNMAK İÇİN KLİMA TEMİZLİĞİ

Yazın klimalar dolayısıyla ortaya çıkan bakterilerden korunmanın en önemli yolu temizlik. Klima sistemlerinin kontrol edilmesi,  temizlenmesi ve bakımının yapılması bakterilerin azalmasını sağladığı için üzerinde durulması gereken konulardandır. Lejyoner hastalığı oteller, restaurantlar, cafeler kısacası klimanın fazla kullanıldığı her mekanda yayılma tehlikesi gösteriyor.

 

BİLİNÇSİZ KULLANIM KAS AĞRILARI YAŞATIYOR

Yaz aylarında bilinçsiz klima kullanımı kişilerde, kas ve eklem ağrıları, baş ağrısı, halsizlik gibi hastalıkları da ortaya çıkartabiliyor. Kapalı ortamlarda sürekli olarak soğuk havaya maruz kalan vücutta kas eklem ağrıları ortaya çıkıyor. Bu durumdan korunmak için ise klima ortam sıcaklığına uygun bir seviyeye getirilmeli ve kişilere doğrudan temas etmemelidir.

Klima

KLİMA ÇARPMASINDA HEMEN HEKİME GÖRÜNÜN

Klima çarpması sonucu rahatsızlık yaşayan kişiler hemen konusunda uzman bir hekime başvurmalı ve ardından şikayetleri ortadan kaldıracak ilaç tedavisine başlamalıdır. Klima çarpması sonucu öksürük, ateş, yorgunluk gibi bulgular görülüyorsa grip ile karıştırılmamalı, zatürre başlangıcı olabileceğinden hemen bir göğüs hastalıkları uzmanından yardım alınmalıdır.

 

AKADEMİ HASTANESİ YANINIZDA

Tüm hastalıklarınızı ufak önlemler alarak atlatmaya çalışabilirsiniz. Önlemler tedavi sürecine yetmediği zaman Akademi Hastanesi tüm hastalıklardan kurtulmanız için sizlerin yanında. Alanında uzman doktorları bünyesinde bulunduran Akademi ile hastalıklar sizler için sorun olmaktan çıkacak. Alanında uzman doktorlarla çeşitli bölümlerle hizmet veren Akademi Hastanesi ile şikayetleriniz son bulsun. Detaylı bilgi için ( 0262) 300 41 41 numaralı telefonları arayabilir ya da  D-100 Karayolu No:22-24 Yahya Kaptan Durağı Ovacık Mah. Başiskele / Kocaeli’de bulunan Akademi Hastanesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazın